Brussels Airport werkte twee scenario’s uit voor de heropstart van de nationale luchthaven in Zaventem. Eén ervan is een rampscenario waarbij de nationale luchthaven nog zes maanden, dus tot midden september, dicht blijft. Dat schrijft de krant De Tijd.
In een eerste scenario zou de luchthaven drie maanden na de start van de Belgische lockdown, omstreeks 15 juni, kunnen openen. In juli zouden de activiteiten op de luchthaven dan stilaan op gang kunnen komen.
Maar in een tweede en pessimistischer scenario, houdt het luchthavenbestuur ook een plan B achter de hand, waarbij de nationale luchthaven tot september grotendeels dicht blijft. Dat zou betekenen dat Brussels Airport het cruciale zomerseizoen misloopt en een half jaar zonder inkomsten van luchtvaartmaatschappijen en passagiers zit.
De volledige luchtvaartsector kampt als gevolg van de viruscrisis met zware financiële problemen.
Geef een reactie